اولین قدم در راه اندازی سایت انتخاب دامنه مناسب است.

  • ثبت دامنه در 24 ساعت
  • ثبت دامنه به نام متقاضی
  • ارائه کنترل پنل دامنه

ثبت دامنه و فضای میزبانی

دامنه مشخص کننده نام کسب و کار شما در دنیای اینترنت است و کاربران با این نام می توانند سایت شما را مشاهده کنند. نامی که شما برای دامنه خود انتخاب می کنید باید کوتاه، با معنی، ساده و مرتبط با کسب و کار شما باشد. برای انتخاب نام دامنه، شما ابتدا باید آزاد بودن آن را بررسی کنید. برای این کار در باکس زیر دانه مورد نظر خود را وارد کنید و با زدن دکمه بررسی، آزاد بودن یا نبودن آن را بررسی کنید. توجه کنید که این مسئله عادی است که بسیاری از نام های خوب قبلا رزرو شده باشد. در صورتی که در انتخاب دامین مناسب مشکل دارید، می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

بررسی

تعرفه دامنه ها

پسوند دامنه یک ساله دو ساله پنج ساله ده ساله
.com 115000 تومان 115000تومان 115000تومان 115000تومان
.ir 115000 تومان 115000تومان 115000تومان 115000تومان
.org 115000 تومان 115000تومان 115000تومان 115000تومان
.com 115000 تومان 115000تومان 115000تومان 115000تومان
.ir 115000 تومان 115000تومان 115000تومان 115000تومان
.org 115000 تومان 115000تومان 115000تومان 115000تومان

تمدید دامنه

شما هنگام خرید دامنه برای سایتتان، مبلغی را پرداخت می کنید و این نام را برای مدت محدودی رزرو می کنید. با تمام شدن این زمان، دامنه از دسترس شما خارج خواهد شد. به همین دلیل حتما باید به زمان تمدید دامنه دقت کنید و در زمان مناسب آن را تمدید کنید. گروه مهندسی معین نت با نزدیک شدن به زمان انقضا دامنه، برای یادآوری برای شما پیام و ایمیل ارسال می کند. تمدید دامنه بسیار آسان است. فقط کافی است که وارد کنترل پنل خود شوید و در قسمت دامنه ها، گزینه تمدید دامنه را انتخاب کنید و سپس با پرداخت آنلاین هزینه آن، دامنه برای شما تمدید خواهد شد. در صورتی که در این زمینه سوالی دارید و یا برای تمدید دامنه مشکل دارید می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

چگونه دامنه را انتقال دهیم؟

در صورتی که دامنه تحت مالکیت شما باشد می توانید آن را انتقال دهید. با انتقال دامنه تنها ارائه دهنده خدمات تغییر می کند و این کار باعث ایجاد اختلال در سایت نخواهد شد. شما می توانید دامنه خود را به گروه مهندسی معین نت انتقال دهید و از خدمات ما بهره مند شوید. با انتقال دامنه، دامنه برای یک سال تمدید خواهد شد. از این رو شما باید هزینه تمدید یک ساله را پرداخت کنید، ولی برای انتقال هزینه ای از شما دریافت نمی گردد. برای انتقال دامنه با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

با پسوندهای دامنه آشنا شوید

دامنه

استفاده از این پسوند که مخفف Commercial می باشد، بسیار زیاد است و برای سایت های خرید و فروش، معرفی محصولات، معرفی شرکت، سایت های خدماتی و ... استفاده می شود.

دامنه

مخصوص دامنه ملی کشور ایران است. قیمت آن از پسوندهای دیگر ارزان تر است و توسط مرکز ثبت دامنه به ثبت می رسد که آن را قابل اعتمادتر می کند.

دامنه

این پسوند مخفف Non-Profit Organizations است که برای مراکز آموزشی بیشتر استفاده می شود. در واقع برای موسسات غیرتجاری از این پسوند استفاده می کنند.

دامنه

مخفف Network می باشد که همانطور که از نامش مشخص است برای شرکت هایی که خدمات اینترنتی ارائه می دهند استفاده می شود.

دامنه

مخفف Business است و برای سایت های شغلی تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین استفاده برای سایت هایی است که خدمات مربوط به تجارت الکترونیک ارائه می دهند.

دامنه

برای دامنه های عمومی استفاده می شود و بسیار پرکاربرد است و به دلیل اینکه به تازگی روی کار آمده است بسیاری از دامنه ها با این پسوند همچنان آزاد هستند

دامنه

مخفف Information و به معنای اطلاعات است. برای دامنه سایت هایی که در زمینه اطلاع رسانی فعالیت دارند از این پسوند استفاده می شود.

دامنه

اولین دامینی است که برای افراد در نظر گرفته شده است و از این رو برای وب سایت های شخصی مورد استفاده قرار می گیرد.

دامنه

به دلیل شباهت آن با کلمه Television برای دامنه سایت های شبکه های تلویزیونی مورد استفاده قرار می گیرد ولی در اصل مربوط به دامنه ملی یک کشور می باشد.

سوالات متداول

نامی را برای دامین سایت خود انتخاب کنید که: به راحتی در ذهن بماند، کوتاه و ساده باش، نام دامنه و پسوند آن مرتبط با کسب و کارتان باشد و با خط تیره ( - ) شروع یا خاتمه یابد.
خیر.پس از ثبت دامنه ، تغییر و ویرایش آن امکان پذیر نیست
به سایت Nic.ir بروید و برای ایجاد شناسه کاربری به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام کنید. سپس شناسه ایرنیک خود را که به شکل ej156-irnic خواهد بود را به عنوان شناسه خود استفاده نمایید.
در برخی از دامنه های بین المللی شما می توانید تا زمان مشخصی پس از ثبت دامنه خود نسبت به لغو دامنه خود اقدام نمایید .